2007


IX Finał Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego

Państwowej Straży Pożarnej w Halowej Piłce Nożnej

Po raz pierwszy w historii rozgrywek, Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego Państwowej Straży Pożarnej w Halowej Piłce Nożnej 5 osobowej, organizatorem finału była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

 

Więcej...


W dniu 17.11.2007r. w miejscowości Lubliniec - Kokotek odbyła się IV edycja biegu "Maraton Komandosa". Organizatorem tego maratonu był Wojskowy Klub Biegania "Meta Lubliniec" działający przy I Pułku Specjalnym Komandosów w Lublińcu.

"Maraton Komandosa" odbywa się na standardowym dystansie maratonu to jest na długości 42 km 195 metrów. Bieg ten odbywa się w pełnym umundurowani (w zależności od reprezentowanej służby mundurowej) w tym wysokim ciężkim obuwiu (np.: tzw. opinacze), nakryciu głowy oraz z 10 kg plecakiem na plecach.

W imprezie sportowej ogólnie wystartowało 225 uczestników, z których bieg ukończyło 209 uczestników wśród nich Mariusz Ludkiewicz - strażak na co dzień służący w KP PSP w Zgorzelcu.

Mariusz ukończył ten ciężki bieg na zaszczytnym 56 miejscu  z czasem 4 godz, 54 minuty, 50 sekund. Jak mówi sam zawodnik bieg był ciężki, w odmiennych sprzyjających warunkach i bez obciążeń plecakiem, Mariusz pokonuje dystans maratonu w czasie 3 godzin, 12 minut 30 sekund.

Serdecznie wszyscy mu gratulujemy. Już dziś mówi, że mimo doznanych obtarć na ciele jest gotów za rok podjąć wyzwanie startu w kolejnej edycji tego biegu.

 

Więcej...


W dniu 09.11.2007r.Komenda Powiatowa Państwowej Straży w Zgorzelcu gościła na swoim terenie uczestników półfinału (grupy P II) Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego na rok 2007 w piłce halowej. Rozgrywki odbywały się w hali sportowej w miejscowości Pieńsk. W zawodach wzięły udział 4 drużyny z:

KP PSP w Ząbkowicach Śląskich,

KP PSP w Kamiennej Górze,

KM PSP w Legnica,

KP PSP w Zgorzelcu.

Podczas zawodów w przyjętym systemie rozgrywek uzyskano następujące wyniki spotkań:

Zestawienie spotkań

Wynik spotkania
KP PSP Zgorzelec KP PSP Kamienna Góra       1 : 1
KP PSP Ząbkowice Śląskie KM PSP Legnica       1 : 4
KP PSP Zgorzelec KP PSP Ząbkowice Śląskie       8 : 1
KP PSP Kamienna Góra KM PSP Legnica       3 : 5
KP PSP Zgorzelec KM PSP Legnica       0 : 2
KP PSP Kamienna Góra KP PSP Ząbkowice Śląskie       4 : 3

Klasyfikacja ogólna po zakończonym turnieju wygląda następująco:

I miejsce KM PSP Legnica

II miejsce KP PSP w Zgorzelcu

III miejsce KP PSP Kamienna Góra

IV miejsce KP PSP Ząbkowice Śląskie.

Dziękując wszystkim reprezentacjom za grę ofiarną tak jak nasza służba zapraszamy do obejrzenia reportażu fotograficznego z zawodów.  

Więcej...


   W dniach 5 -10.11.2007r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu odbył się kurs sterników motorowodnych. Informacja z prowadzonych zajęć teoretycznych jak i praktycznych z użyciem nowo pozyskanego sprzętu łodzi motorowej w przygotowaniu.

 

Więcej...


Informacja o przeprowadzonej rekrutacji na stanowisko  technik w komórce kadr tutejszej Komendzie.

Więcej...


W dniu 26.09.2007 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odbyła się uroczystość powołania na stanowisko:

Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu - mł. bryg. inż. Bernarda Szawłowskiego

Więcej...


Wakacje, wakacje i po wakacjach... W dziale interwencje można zobaczyć nowe fotografie  przedstawiające skutki wakacyjnych wypadków na drogach powiatu zgorzeleckiego 

Więcej ...


22 maja 2007 rok - wizyta przedszkolaków w Komendzie Powiatowej PSP w Zgorzelcu. 

Więcej...


Przygotowania do startu w Otwartych Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym.

Więcej...


Kończy się maj kończy się również służba dla trzech funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu. Po wieloletniej pracy żal opuszczać koleżanki i kolegów

Więcej...


 2007      2008      2009      2010      2011    2012      2013       2014