2008


W dniu 21.12.2007r. w Polsce zaczął obowiązywać Układ z Schangen "znoszący granice". Dziś przejeżdżając granicę nie jesteśmy już kontrolowani przez służbę celną czy też straż graniczną. Z tej też okazji w dniu 14.12.2008r. odbyły się uroczystości 1 rocznicy przystąpieniu do tego europejskiego układu... 

Więcej...


W związku z zakończeniem ostatniej konkurencji w cyklu spotkań sportowych jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu zgorzeleckiego o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu prezentujemy ogólna klasyfikację po przeprowadzonych wszystkich konkurencjach.

1. ZSR Dział Ratownictwa PGE KWB Turów S.A.

2. JRG PSP Bogatynia

3. OSP Radomierzyce

4. OSP Studniska

5. KP PSP Zgorzelec

6. JRG PSP Zgorzelec

7. OSP Bielawa

8. OSP Trójca

9. ZSR BOT Elektrownia Turów

10. OSP Czerwona Woda

11. OSP Sulików

 


W dniu 03.01 2009r. w miejscowości Radomierzyce odbył się turniej szachowy - z cyklu zawodów sportowych o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

Klasyfikacja zespołów w turnieju przedstawia się następująco:

1.OSP Studniska

2. OSP Radomierzyce

3. KP PSP Zgorzelec - 5 pkt.

4. ZSR PGE Elektrownia Turów - 3 pkt

 


"Boże dzieciątko, to źródło miłości dane nam od Boga.

Źródło, które nigdy nie wysycha.

Pij z niego i dziel się z innymi.

Im więcej z niego czerpiesz, tym większym strumieniem tryska."

Wszystkim wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia


  W dniu 19.12.2008r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu i wyposażenia, które zostało zakupione przez jednostki samorządu terytorialnego oraz firmy.

                                                     

 

Swoją obecnością podczas tego ważnego dnia zaszczycili:

Starosta Zgorzelecki – Piotr Woroniak

Burmistrz Miasta Zgorzelec – Rafał Gronicz

Z-ca Wójta Gminy Zgorzelec – Kazimierz Słabicki

Dyrektor hipermarketu Careffour – Piotr Czekaj 

Dyrektor Salonu Skoda Ultima Zgorzelec – Sławomir Lipowski

oraz zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych służb mundurowych z terenu powiatu

 

    W tym uroczystym dla wszystkich strażaków powiatu zgorzeleckiego dniu na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu zostały uroczyście przekazane kluczyki oraz dokumenty od samochodu Skoda Superb. Został on zakupiony ze środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, Urząd Miasta w Zgorzelcu oraz Gminę Zgorzelec. Pojazd ten zostanie wprowadzony do użytkowania jako samochód operacyjny Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu w miejsce wysłużonego Volkswagena Passata, który na swoim liczniku ma uwidoczniony kilometraż na poziomie 864 000 km.

 

Miłym akcentem podczas tej uroczystości było przekazanie z rąk sponsora Dyrektora hipermarketu Careffoura kompletu stroi sportowych oraz obuwia do gry w piłkę halową dla drużyny KP PSP w Zgorzelcu.

 

Starosta Zgorzelecki Piotr Woroniak przekazał również w tym dniu w nieodpłatne użytkowanie przez Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą w Zgorzelcu następujący sprzęt do prowadzenia likwidacji skażeń:

1.      Kabina dekontaminacyjna z pompką do odprowadzania skażonej wody (wysokość: 2,20 m., szerokość: 1, 20 m.) 1 kpl.

2.      Rów dezynfekcyjny z pompką do odprowadzania skażonej wody i pasami wzmacniająco - najazdowymi (długość: 9,50 m., szerokość: 3,80 m.) 1 kpl.

3.      Najazdy pod koła samochodowe o wytrzymałości 8 ton na oś. 4 szt.   

Więcej...


W dniu 06.12 2008r. odbył się turniej tenisa stołowego w ramach rywalizacji o puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

Klasyfikacja zespołów w turnieju przedstawia się następująco:

1. OSP Radomierzyce

2. JRG PSP Bogatynia

3. OSP Studniska

4. OSP Sulików

5. BOT KWB Turów

Do wyłonienia zwycięzcy w całym cyklu spotkań sportowych pozostała jedna konkurencja - szachy. Przed rozegraniem tej konkurencji klasyfikacja zespołów przedstawia się następująco:

1. BOT KWB Turów - 14 pkt.

2. JRG PSP Bogatynia - 13 pkt.

3. OSP Radomierzyce - 9 pkt.

4. JRG PSP Zgorzelec - 7 pkt.

5. KP PSP Zgorzelec - 5 pkt.

6. OSP Studniska - 4 pkt.

7. OSP Bielawa - 4 pkt.

8. OSP Trójca - 3 pkt.

9. ZSR BOT Elektrownia Turów - 3 pkt

10. OSP Czerwona Woda -2 pkt.

11. OSP Sulików - 1 pkt.

 


W dniu 27 listopada 2008r. na terenie powiatu zgorzeleckiego w miejscowości Radomierzyce odbyły się ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem „WYPADEK 2008”. Strażacy podczas przeprowadzonych ćwiczeń doskonalili swoje umiejętności z zakresu organizacji akcji ratowniczo – gaśniczej, w której występowały elementy z zakresu ratownictwa specjalistycznego tj.: chemiczno – ekologicznego, drogowego, medycznego. Ćwiczenia przeprowadzono na terenie obiektu przejścia granicznego w miejscowości Radomierzyce.

Więcej...

"...W Radomierzycach ważne ćwiczenia

Wójt naszej gminy mocno docenia

Uratowano ludzi i mienie

Wszystkich strażaków wysoko cenię..."

 

Zdjęć oraz poezji

 tak...  tak poezji - czyli wiersz napisany specjalnie z okazji ćwiczeń WYPADEK 2008 w zakładce galeria lub kliknij więcej


W dniu 25.11.2008r. na terenie miasta Zgorzelec doszło do groźnego zdarzenia - wybuchu pieca C.O. opis zdarzenia już niebawem w dziale INTERWENCJE


Zawiadomienie o wyborze oferty w postępowaniu:

Zakup pożarniczego samochodu specjalnego potrzeby KP PSP w Zgorzelcu

w dziale przetargi


Zapytanie ofertowe na wykonanie prac -

wymiana paneli w pomieszczeniach biurowych KP PSP w Zgorzelcu

kliknij dokument do pobrania 


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu ogłasza przetarg nieograniczony na:

ZAKUP POŻARNICZEGO SAMOCHODU SPECJALNEGO NA POTRZEBY KP PSP W ZGORZELCU

Więcej w zakładce przetargi


Łyk historii straży pożarnej w Zgorzelcu.

Więcej...


Minął sezon wakacyjny więc powróciły do kalendarza sportowego zawody w piłce halowej, w której reprezentanci naszej komendy mają coraz więcej osiągnięć ...

Więcej...


W nocy z 7 na 8.08.2008 roku po północy policja w Bogatyni została poinformowana przez kobietę o tym, iż jej ojciec chce za pomocą butli z gazem wysadzić mieszkanie. Na miejsce natychmiast udała się policja i straż pożarna – poinformowała  Onet.pl młodszy aspirant z Komisariatu Policji w Bogatyni Ewa Wojtaczek.

korzystano: źródło
http://wiadomosci.onet.pl/1803430,454,item.html


Wejście do budynku, w którym nastąpił wybuch

Więcej...


  Serwis WWW od 18.06.2008r. dostępny będzie dodatkowo pod nowym adresem  

 www.kppsp.zgorzelec.pl,

 stary adres pozostaje bez zmian


   W dniach 4 i 5 czerwca 2008 roku na obiekcie Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu oraz stadionie miejskim w Zgorzelcu, przeprowadzono

VI Otwarte Mistrzostwa województwa dolnośląskiego Państwowej Straży Pożarnej w sporcie pożarniczym.

 

Więcej...


   W dniu 26.05.2008r. na terenie sąsiadujących ze sobą miast odbył się Europamaraton Görlitz-Zgorzelec. Sportowy fakt do odnotowania na łamach strony gdyż w biegu tym uczestniczyło dwóch strażaków na co dzień pełniących służbę w JRG PSP w Zgorzelcu podlegającej naszej komendzie.

Więcej...


  W dniu 25.05.2008 roku przeprowadzono w miejscowości Gronów - V Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze, w których wzięło udział 9 drużyn.

 

Więcej...


W dniu 16 maja 2008 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odbyły się uroczystości uświetniające obchody "Dnia Strażaka".

Więcej ....


08 maja 2008 roku z wizytą do straży pożarnej zawitały przedszkolaki....

Więcej...


W dniu 05 kwietnia 2008r. odbył się turniej Piłki Koszykowej w ramach rozgrywek sportowych o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

Więcej...


W dziale interwencje nowa informacja dotycząca wypadku drogowego na drogach powiatu zgorzeleckiego .

Więcej...


W dniu 17 marca 2008r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu zostały przeprowadzone testy sprawności fizycznej kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w szeregach Państwowej Straży Pożarnej w naszej Komendzie.

   

Więcej...


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu - zawiadamia o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego  

Więcej...


Bielutki baranek,
co ma złote różki,
bryka wesoło na
łące z rzeżuszki.
Od czasu do czasu
chorągiewką buja
i beczy do Ciebie:
"Wesołego Alleluja"!


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu ogłasza przetarg nieograniczony na:

Sukcesywny zakup paliwa na potrzeby KP PSP w Zgorzelcu   

Więcej...


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, współorganizuje kolejną edycję eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Więcej...


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu została uhonorowana przez Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego  dyplomem za zajęcie III miejsca na terenie województwa dolnośląskiego w generalnej kwalifikacji sportowej za rok 2007.


W dniu 05.03.2008 roku kolejne fakty godne odnotowania na łamach naszej strony. Ze stanem strażaka w służbie stałej pożegnali się nasi koledzy dotychczas pełniący służbę w JRG PSP w Zgorzelcu. Odchodzących na zaopatrzenie emerytalne uroczyście pożegnała kadra Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu.

   

.... a ponieważ stan strażaków musi się zgadzać , w tym samym dniu uroczyste ślubowanie złożyli strażacy, którzy w ten sposób rozpoczynają służbę w szeregach naszej komendy.

  


Strażacy z naszej Komendy udział w zorganizowanych przez Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu turnieju siatkarskim, więcej o turnieju napiszemy już niebawem, póki co możemy przedstawić kilka zdjęć z przeprowadzonych rozgrywek.

Więcej...


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu 

ogłasza nabór do służby w Państwowej Straży Pożarnej. - dodano 31.01.2008r.


Strażacy witają się ze służbą...., a niektórzy odchodzą ze służby. Komendant Powiatowy PSP wraz z funkcjonariuszami wziął udział w uroczystej zmianie służby oraz odebrał ślubowanie od nowo zatrudnionych strażaków.

  

Więcej...


W dniu  stycznia 2008 roku w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego dla naszej komendy przez jednostki samorządu terytorialnego. Na potrzeby prowadzenia akcji ratowniczo gaśniczych komenda otrzymała:

Więcej...

 


 2007      2008      2009      2010      2011    2012      2013       2014