2013W dniu 19.12.2013r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej miało miejsce uroczyste otwarcie „Powiatowego punktu naprawy, przeglądów i konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych i ubrań gazoszczelnych jednostek ochrony  przeciwpożarowej powiatu zgorzeleckiego” oraz wigilia strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu zgorzeleckiego.

            O godzinie 12.00 Komendant Powiatowy PSP mł.bryg. mgr Wiesław Wypych w obecności  Zastępcy Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. mgr inż. Jerzego Łabowskiego,  Senatora RP - Jana Michalskiego, Starosty Zgorzeleckiego - Artura Bielińskiego, oraz przedstawicieli władz samorządowych bez udziału których realizacja przedsięwzięcia nie doszła by do skutku:  Kazimierza Janika- Wójta Gminy Zgorzelec, Rafała Gronicza- Burmistrza Miasta Zgorzelec, Andrzeja Kutrowskiego Burmistrza Miasta i Gminy Węgliniec, Roberta Starzyńskiego –Wójta Gminy Sulików, Jerzego Strojnego- Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk, Starosty Zgorzeleckiego - Artura Bielińskiego;

dokonał oficjalnego otwarcia „Powiatowego punktu naprawy, przeglądów i konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych i ubrań gazoszczelnych jednostek ochrony  przeciwpożarowej powiatu zgorzeleckiego”

info: st.kpt. H.Jarosz

Więcej...

 W dniu 20.11.2013r . Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odpowiedzieli na apel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu.

info: st.kpt. H.Jarosz

Więcej...

     W dniu 05.11.2013r. na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater przy ul. Francuskiej 6 w Zgorzelcu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu st.kpt.Hubert Jarosz, mł.asp.Grzegorz Fleszar, ogn.Mariusz Zajączkowski przeprowadzili prelekcje związaną z ogólnie pojętą ochroną przeciwpożarową.  Zajęcia oraz zakres tematyczny wynikał z opracowanego przez nauczycieli Katarzynę Skowrońską oraz Katarzynę Jastrzębską programu „ Tydzień pod znakiem bezpieczeństwa – w szkole i poza szkołą”.

Więcej...

 Wyniki etapów naboru z dnia 30.09.2013r. do służby w KP PSP w Zgorzelcu

Lista kandydatów zakwalifikowanych do II etapu naboru do służby cz.I     <-- link

Lista kandydatów zakwalifikowanych do II etapu naboru do służby cz.II     <-- link

  

Ćwiczenia powiatowe „Ołobok 2013 05.10.2013r.

Ćwiczenia rozpoczęły się od zapoznania zaproszonych gości w specjalnie przygotowanym namiocie na terenie miasteczka logistycznego z założeniami jakie postawili przed sobą organizatorzy ćwiczeń. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Radny Sejmiku Wojewódzkiego, Starostowie powiatów zgorzeleckiego i bolesławieckiego, przedstawiciele samorządów gminnych, Nadleśniczowie z Nadleśnictw Węgliniec, Ruszów i Bolesławiec, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb: m.in. Straży Granicznej i Policji.

Założeniem do osiągnięcia dla zastępów z powiatu zgorzeleckiego i lubańskiego było podanie 5-ciu prądów wody w obronie na długości ok. 350 m (linia obrony to granica powiatów zgorzeleckiego i bolesławieckiego) oraz zbudowanie 2 linii zasilających o łącznej długości prawie 3 km. Powyższe działania miały na celu zabezpieczenie przed rozprzestrzenieniem się pożaru z terenu powiatu bolesławieckiego na teren powiatu zgorzeleckiego. Zastępy z powiatu bolesławieckiego zaangażowane były w działania gaśnicze w natarciu.

Więcej...Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu

ogłasza nabór do służby w KP PSP w Zgorzelcu

30.09.2013r.

Ogłoszenie o naborze do służby      <-- link

 

załączniki do ogłoszenia o naborze:

załącznik nr 1    <-- link

załącznik nr 2    <-- link

załącznik nr 3    <-- link

 

Formularz oświadczeń   <-- link

 

Po więcej informacji kliknij w powyższe linki

ogłoszenie opublikowano 30.09.2013r. godz. 11.20

 


SAMORZĄDOWO-MUNDUROWE ZAWODY WĘDKARSKIE ”STAWY WODNE” k. St.Węglińca

                W dniu 20.09.2013r. odbyły się zawody wędkarskie na stawach w Starym Węglińcu. W  zawodach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i nadleśnictw, Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, KP PSP w Zgorzelcu. KP PSP w Miliczu jak również przedstawiciele emerytowanych funkcjonariuszy PSP.

Drużyn było 10, łącznie 29 uczestników, wśród których były 3 kobiety.

Gmina  Zgorzelec:  Grzegorz  Miłoszewicz, Mateusz  Wieczorek, Jarosław  Śpiewak;

Gmina  Węgliniec:  Mieczysław  Smoliński,  Tadeusz  Polewski,  Tadeusz  Chłopecki,

                                      Krzysztof  Kolewski;

Drużyna  Emerytów PSP: Marek  Radwan,  Grzegorz  Stefański,  Roman  Wojtyczka;               

KP PSP w Zgorzelcu Panie:  Kamila Huzarska,  Agnieszka  Zajączkowska;

KP PSP w Zgorzelcu Panowie: Zbigniew  Tyranowski,  Paweł  Kusiak,  Mariusz  Ludkiewicz;

KP PSP Milicz:  Dan Loret,  Janusz  Stefański,  Sławomir  Moczulski;

Placówka Straży Granicznej w Zgorzelcu:  Marek  Wszendybył ,  Damian Pyszka,  Andrzej  Witkowski;

Urząd  Miasta w Zgorzelcu:  Rafał  Potocki,  Stefan  Reniuk, Mariusz  Pyrgał;

Starostwo  Powiatowe w Zgorzelcu:  Dawid  Puchalski,  Ryszard  Radomski,

Nadleśnictwo Węgliniec:  Kazimierz  Erhardt,  Andrzej  Nowak. 

 

Najlepsi wędkarze otrzymali puchary, dyplomy i nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego.

Więcej...

 


Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu

ogłasza nabór do służby w KP PSP w Zgorzelcu

01.07.2013r.

Ogłoszenie o naborze do służby      <-- link

załączniki do ogłoszenia o naborze:

załącznik nr 1    <-- link

załącznik nr 2    <-- link

załącznik nr 3    <-- link

 

Formularz oświadczeń   <-- link

 

Po więcej informacji kliknij w powyższe linki


 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Trójca

 

            W dniu 05.07.2013r. na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trójcy miała miejsce uroczystość związana z podziękowaniem dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej  OSP Trójca za dotychczasowy wkład w działalność OSP Trójca oraz za przeprowadzone pokazy podczas powiatowych obchodów  Dnia Strażaka 2013.

 

Więcej...

 


 

W dniach 30.04 i 28.06.2013r. odbyły się uroczystości związane z odejściem na zaopatrzenie emerytalne strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

Uroczystości rozpoczęły się uroczystą zmianą służby w jednostkach ratowniczo gaśniczych.

 

Więcej...

 


Spotkanie w dniu 10.04.2013r. z przedstawicielem Kaliskich Zakładów Przemysłu Terenowego w Kaliszu zgromadziło w siedzibie tutejszej komendy wielu strażaków i samorządowców, którzy przybyli na spotkanie na zaproszenie Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu. Pokaz najnowszych elementów ekwipunku i umundurowania strażaka spotkał się z zainteresowaniem przybyłych gości.

   

Więcej...


Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" rozstrzygnięty

 5 kwietnia 2013r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Organizatorem turnieju byli:  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu - mł.bryg. Wiesław Wypych oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Zgorzelcu- Kazimierz Słabicki pod patronatem honorowym Starosty Zgorzeleckiego  Pana Artura Bielińskiego.

           

  

  

Więcej...


Czujka czadu wręczona Rodzinnemu Domowi Dziecka

 

4 kwietnia 2013r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu przekazała czujkę tlenku węgla Rodzinnemu Domowi Dziecka w Lasowie. Strażacy przygotowali również kilka atrakcji dla wychowanków.

,,Nie dla czadu” to nazwa akcji edukacyjnej, prowadzonej przez straż pożarną. W jej ramach Fundacja ORLEN ,,Dar Serca” zakupiła ponad 200 czujek tlenku węgla, które zostały przekazane Rodzinnym Domom Dziecka na terenie całego kraju, za pośrednictwem Państwowej Straży Pożarnej. W powiecie zgorzeleckim czujkę otrzymał Rodzinny Dom Dziecka ,,Promyk Słońca” w Lasowie.

 

Więcej...


 

W piątek 15.02.2013r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odbyła się odprawa roczna podsumowującą działalność KP PSP w Zgorzelcu za 2012 r.

Więcej...


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, brała udział w dniu 13.01.2012r. w XXI finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy , której zgorzelecki finał odbył się CHR Zgorzelec Plaza.

Na zaproszenie organizatorów- Burmistrza Miasta Zgorzelec- zgorzeleckiego finału WOŚP Komenda Powiatowa podjęła następujące działania:

            - wystawiono stanowisko promocyjno- informacyjne, na którym prezentowano sprzęt użytkowany przez straż pożarną ( między innymi aparat ODO, miernik tlenku węgla, zestaw ratowniczy Lukas, zestaw oświetleniowy), wyświetlano prezentacje dot. działalności KP PSP Zgorzelec , dzieci częstowane były słodyczami oraz rozdawane były gadżety promocyjne PSP dla dzieci.  

            - st.kpt.Wojciech Cieleń Dowódca JRG Zgorzelec, wystawił część swojej kolekcji modeli pojazdów strażackich. 

            - Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu przekazał na aukcję między innymi:

figurkę św. Floriana, karty do gry z pojazdami pożarniczymi, kalendarze KP PSP Zgorzelec, 2 zestawy racji żywnościowych PSP, gadżety promujące PSP .

Powyższe przedmioty zostały zlicytowane podczas aukcji.  

  

Do wspólnej skarbonki ( KP PSP i KP Policji) zbierano datki.

 

KP PSP Zgorzelec wystawiła pięcioosobową drużynę do zorganizowanego przez Burmistrza Miasta Zgorzelec turnieju w kręgle. Wpisowe od każdej drużyny zbierane było do wspólnej puszki. Drużyny wystawiły między innymi KP Policji Zgorzelec, Oddział Straży Granicznej w Zgorzelcu, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Zgorzelec, Urząd Gminy Zgorzelec.

info: kpt.Hubert Jarosz

 

  

 2007      2008      2009      2010      2011    2012      2013       2014