2007


IX Finał Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Państwowej Straży Pożarnej w Halowej Piłce Nożnej

 

    Po raz pierwszy w historii rozgrywek, Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego Państwowej Straży Pożarnej w Halowej Piłce Nożnej 5 osobowej, organizatorem finału była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Rozgrywki te prowadzone są rok rocznie od momentu utworzenia województwa dolnośląskiego tj. od 1999r.  Corocznie w rozgrywkach bierze udział 27 drużyn z komendy Wojewódzkiej oraz Komend Miejskich i Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. Żadnej drużynie nie udało się uczestniczyć we wszystkich 8 finałach mistrzostw, do których kwalifikują się 4 najlepsze drużyny wyłonione z turniejów eliminacyjnych.

Najwięcej razy do fazy finałowej kwalifikowały się drużyny z:

Komendy Miejskiej PSP w Legnicy siedmiokrotnie

Komendy Powiatowej PSP w Złotoryi siedmiokrotnie

Komendy Powiatowej PSP w Głogowie sześciokrotnie

W tegorocznym finale mogliśmy oglądać reprezentacje 4 komend. Jak sami zawodnicy twierdzili w po turniejowych komentarzach – jeszcze nigdy nie było tak wyrównanego poziomu gry. W turnieju finałowym udział wzięły drużyny:

KM PSP w Legnicy.            KP PSP w Złotoryi.

KM PSP we Wrocławiu.    KP PSP w Zgorzelcu.

 Na uwagę zasługuje fakt, iż po raz pierwszy drużynie reprezentującej KP PSP w Zgorzelcu udało się zagrać w ramach turnieju finałowego tych rozgrywek zajmując w nim III miejsce, co jak na debiut w finałach to znaczący sukces tej drużyny. Sukces ten smakuje tym bardziej, że w finałowej sportowej rywalizacji drużyna, KP PSP w Zgorzelcu pozostawiła poza podium renomowaną drużynę z KP PSP w Złotoryi – jednego z faworytów tych finałów (siedmiokrotnego finalistę tych zawodów).

Tym bardziej nasi zawodnicy zasługują na gratulacje i pochwały.

Tą drogą chcielibyśmy również podziękować Dyrektorowi Gimnazjum w Pieńsku Panu Markowi Popko za gościnę w obiekcie kierowanej przez siebie placówki.

Finałowa trójka ułożyła się następująco:

KM PSP w Legnicy          I miejsce

KM PSP we Wrocławiu   II miejsce

KP PSP w Zgorzelcu       III miejsce

Nagrody i upominki finałowej czwórce wręczyli: w imieniu Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu - kpt. Jerzy Ciężki, Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu - mł.bryg. Bernard Szawłowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk - Tadeusz Łowicki

   

    


    W dniu 17.11.2007r. w miejscowości Lubliniec - Kokotek odbyła się IV edycja biegu "Maraton Komandosa". Organizatorem tego maratonu był Wojskowy Klub Biegania "Meta Lubliniec" działający przy I Pułku Specjalnym Komandosów w Lublińcu.

Fotoreportaż z zawodów zamieszczamy częściowo poniżej.

Przed startem

   

Tak wyglądała walka na trasie.

   

   

Więcej zdjęć.


W dniu 09.11.2007r.Komenda Powiatowa Państwowej Straży w Zgorzelcu gościła na swoim terenie uczestników półfinału (grupy P II) Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego na rok 2007 w piłce halowej. Rozgrywki odbywały się w hali sportowej w miejscowości Pieńsk. W zawodach wzięły udział 4 drużyny z KP PSP w Ząbkowicach Śląskich, KP PSP w Kamiennej Górze, KM PSP w Legnica, KP PSP w Zgorzelcu.

   

   

   

   

 


    W dniach 5-10.11.2007r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odbył się kurs przygotowujący do egzaminu teoretyczno praktycznego, po którego zaliczeniu, kursanci otrzymali uprawnienia sternika motorowodnego. Zajęcia teoretyczno - praktyczne trwały tydzień czasu. Podczas zajęć osoby uczestniczące w kursie zapoznawały się z przepisami dotyczącymi ruchu łodzi motorowych na akwenach wodnych dopuszczonych do takiego ruchu i innymi przepisami dotyczącymi uprawnień sternika motorowodnego. Część teoretyczną egzaminu osoby uczestniczące w tym kursie zaliczyły pozytywnie.

Przy bardzo nieprzychylnej pogodzie odbywały się też zajęcia praktyczne mające na celu naukę sterowania, manewrowania łodzią motorową. Zajęcia te zostały zakończone egzaminem praktycznym.

   

   

   


W dniu 26.09.2007 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odbyła się uroczystość powołania na stanowisko

Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu  -  mł. bryg. inż. Bernarda Szawłowskiego

W uroczystości powołania Komendanta Powiatowego udział wziął Zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Andrzej Chmielewski. Na uroczystości obecna była także kadra zgorzeleckiej komendy, strażacy i zaproszeni goście - Starosta Powiatu Zgorzeleckiego Piotr Woroniak,  v-ce wójt Kazimierz Słabicki, który jest jednocześnie prezesem ZP ZOSP RP. W obecności wszystkich zebranych komendant Chmielewski odczytał akt powołania oraz przedstawił dotychczasową drogę służbową nowego  Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu.

Komendant Powiatowy dziękując za okazane zaufanie zapewnił, iż zrobi wszystko, aby sprostać wysokim wymaganiom stawianym przed Komendantem Powiatowym PSP zarówno przez przełożonych, jak i społeczność powiatu zgorzeleckiego.

   

mł.bryg. inż. Bernard Szawłowski służbę w ochronie przeciwpożarowej  pełni od  czerwca 1987r.

Po ukończeniu w roku1995 studiów inżynierskich w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie zajmował stanowiska oficerskie  w Wydziale Kontrolno – Rozpoznawczym oraz Wydziale Planowania Operacyjnego Komendy Miejskie PSP we Wrocławiu.

Od 1996 roku pełnił ponownie służbę  bezpośrednio uczestnicząc w akcjach ratowniczo-gaśniczych, dowodząc nimi jako oficer operacyjny  Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu.

Od dnia 15 stycznia 2007r. został mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskie PSP we Wrocławiu.

Podczas swojej kariery zawodowej uczestniczył w wielu akcjach ratowniczo - gaśniczych m.in. w akcji gaszenia pożarów lasów w Kuźni Raciborskiej, pożarach mieszkań oraz wielu zdarzeniach drogowych.

   

   


W dniu 22.05 zgorzeleckich strażaków odwiedziły przedszkolaki, podczas odwiedzin strażacy dokonali prezentacji posiadanego sprzętu wraz z pokazem jego zastosowania i działania. Jak zawsze przy takich okazjach okazało się, że wiele dzieci, jak dorośnie, chce zostać strażakami. W przeddzień Dnia Dziecka życzymy wszystkim milusińskim spełnienia tych i innych marzeń.

   

   


    Trwają przygotowania do startu drużyny z KP PSP w Zgorzelcu w Otwartych Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym. Treningi do zawodów trwają od dłuższego czasu jeżeli szanse na zwycięstwo można zmierzyć ilością wylanego na treningach potu  i chęcią walki to o start zawodników z JRG w Zgorzelcu należy być spokojnym.

       


Kończy się maj kończy się również służba dla trzech funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu. Po wieloletniej pracy żal opuszczać koleżanki i kolegów.

30.05.2007 rok. W  tym dniu z naszych szeregów, na zaopatrzenie emerytalne odeszło 3 strażaków. Były Gorące pożegnania, trochę łez i wiele wiele uścisków, po tylu latach pracy było też o czym porozmawiać. Podziękowania za dotychczasową służbę złożył Zastępca komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu kpt. Marek Gargol.

 

   

   


Galerie z lat

 2007     2008     2009     2010     2011     2012     2013     2014